PvdA
Groen!
Rood
SP.a
CD&V
Open VLD
LDD
N-VA
Vlaams Belang
Blanco
De thread blijft toch discussies krijgen, dus ja? Voor't zelfde geld is er trouwens binnen dit en x maand al sprake van nieuwe verkiezingen![]()
Discussie gaat meestal niet ivm nieuwe verkiezingen maar het berijkt akkoord. Topic naam is wat mis plaats volgens mij.
Volgens mij hopen sommigen dat een nieuwe thread hopelijk minder NVA stemmers trekt.
'Rood!' heeft toch niet beslist om een politieke partij te worden?
Iets links. Ik ben niet goed mee wat welke partij nu is: LSP, Rood!, PvdA,... Dat zou ik dus eens nader bekijken in geval van verkiezingen. Geen sp.a in ieder geval.
Ja, het is een complot van de landsverraders. Eerst 9lives, daarna de rest van Vlaanderen.
Noreeeee was me voor
Was Erik de Bruyn trouwens niet enorm populair onder SPa-leden? Ik hoop wel dat ze zich bij één van de andere partijen voegen, want nog meer versnippering heeft geen zin.
Economisch en etisch vind ik VLD het sterkste programma hebben, maar een partij die subsidies voor milieuvriendelijke investering wilt afschaffen, vervuilende bedrijfswagens goedkoop wilt laten rondtouren enz. kan toch niet op mijn steun rekenen.
Dat onze welvaartsstaat moet hervormd worden is duidelijk, maar toch niet ten koste van onze planeet? Groen is consequent geweest in de staatshervorming, maar hun economisch programma is toch maar onrealistisch imo. VLD dan maar zeker volgende keer...
Dat moogt ge toch wel wat relativeren, precies dat die bedrijfswagens hét probleem zijn. Transport is maar een relatief kleine factor voor global warming hoor, en de bedrijfswagens vormen daar dan nog maar een minieme fractie van. Als ge Groen! hun programma laat uitvoeren zal de CO2-uitstoot hier véél meer stijgen dan omwille van wat bedrijfswagentjes die hier rondrijden, die partij weet gewoon niet waar ze het over hebben.
Transport is misschien wel een relatief kleine vervuiler (alhoewel, toch 17% van de CO2 en nog een veel groter percentage van het fijn stof), maar het is wel de enige van de grote vervuilers die de voorbije jaren amper vooruitgang geboekt heeft.
De uitstoot door de industrie is spectaculair gedaald, die van de landbouwsector is ook behoorljk gedaald en zelfs de energiesector wist een bescheiden vooruitgang te boeken. Transport? Niets daarvan. Bedrijfswagens zijn een grote boosdoener: het zijn vaak grotere, vervuilende wagens, meestal dan nog met een dieselmotor. Kleinere, zuinigere auto's zijn een van de weinige manier om zonder extra kosten en zonder verlies aan comfort de vervuiling terug te dringen.
Dieselwagens zouden idd véél strenger belast mogen worden imo, gewoon omwille van het feit dat die roetfilters het reinste bedrog zijn. 'K snap niet dat iemand zo achterlijk kan zijn om daar dan nog subsidies voor te geven, maarja wie heeft dat eigenlijk ingevoerd? Iemand een idee?
En 'transport' staat echt niet gelijk aan 'bedrijfswagens' hé, das echt maar een miniem deeltje. Imo is het maar belachelijk om de schuld bij bedrijfswagens te leggen daarvoor hoor.
Roetfilters zijn inderdaad een schaamlapje. Bij koud gebruik (dus eigenlijk ongeveer alle korte afstanden) wordt hun lagere uitstoot bijna teniet gedaan door het N2O dat ze produceren (veel sterker broeikasgas dan CO2 trouwens). Bovendien zijn ze duur. Maar ja, het is beter dan niets en het is voor de politiek simpeler dan diesel te ontmoedigen (wat veel automobilisten zou kwaadmaken).
Uiteraard zijn bedrijfswagens maar een deel van het probleem, maar gewone gezinswagens zijn de laatste jaren al zuiniger geworden. Die nog strenger aanpakken zal een dure affaire worden. Het wegtransport moet uiteraard ook eens worden vergroend, maar dat mag de aandacht niet afleiden van bedrijfswagens. Zeker als je weet dat de meeste werknemers even efficiënt kunnen werken met een Fiat Punto als met een dikke Audi).
Je weet toch dat er iets grondigs fout zit als een vervuilend, overbodig statussymbool geven voor de werkgever goedkoper uitkomt dan hetzelfde bedrag uitkeren als loon?
Op dit moment bekijken 1 gebruikers deze discussie. (0 leden en 1 gasten)