U bent hier: Home > Forum
9lives | internet

Populair: Diablo III | Hitman Absolution | Assassin's Creed 3
9Lives - rss - contact - nieuwsbrief - sitemap


9Lives - next generation gaming Log in of Registreer

Paswoord vergeten?

Ga terug   9lives - Games Forum > Algemene Fora > Natuur, Wetenschap & Technologie

Natuur, Wetenschap & Technologie - Alle discussies over natuur, wetenschap en technologie.

Bekijk resultaten enquête: Wordt de winter van 2011/2012 koud?
Jazeker! 171 46,59%
Neen! 73 19,89%
Geen idee 120 32,70%
Ik heb mijn idee gepost 3 0,82%
Aantal stemmers: 367. Je mag niet stemmen in deze enquête

Reageren
 
LinkBack Discussietools Discussie waarderen
Oud 6 februari 2012, 21:11   #601  
glashelder is nu online glashelder
glashelder's schermafbeelding
Member
Geregistreerd: 13/08/10
Locatie: Brugge
iTrader: 2 (100%)
Berichten: 9.462
Ik hoor her en der maandag voor de Elfstedentocht.

(Néé, ik heb eerste les werkcollege )

Edit, met een hip kaartje: http://i89.photobucket.com/albums/k2...7/bc43d04b.jpg
Met citaat reageren
Oud 7 februari 2012, 07:48   #602 (permalink)  
Tomas Neil is offline Tomas Neil
Member
Geregistreerd:  4/12/08
Locatie: Tremelo
Berichten: 281
Deboosere voorspelt dat hij vrijdag of zaterdag al zou kunnen gereden worden. Ik heb gisteren nog naar een talkshow op de NOS zitten kijken en het lijkt me duidelijk dat de organisatie al een datum in het achterhoofd heeft maar nog niets wil prijsgeven. Ze zijn duidelijk wel alle zeilen aan het bijzetten, heb verschillende beelden van ijstransplantaties en sneeuwvegen gezien. Ik gok op zaterdag, zondag of ten laatste maandag indien men dooi voorspelt voor na het weekend.
Met citaat reageren
Oud 7 februari 2012, 09:09   #603 (permalink)  
Jack The Ripper is nu online Jack The Ripper
Jack The Ripper's schermafbeelding
Member
Geregistreerd:  2/08/02
Locatie: Ninove
Berichten: 2.236
Zaterdag zou het beste uitkomen, hopelijk is het ijs tegen dat dik genoeg, dat is nog een vraagteken. Als de dooi van zondag een beetje uitgesteld wordt zou zondag ook nog kunnen.
De kans is klein maar het is ook niet onmogelijk dat de modellen er nu naast zitten en dat het gewoon koud blijft natuurlijk.
Liefst dit weekend geen sneeuw dan uiteraard, want dan zou het ijs finaal om zeep kunnen zijn als er half gesmolten sneeuw aanvriest aan het ijs.
Met citaat reageren
Oud 7 februari 2012, 09:18   #604 (permalink)  
Milfhunter is nu online Milfhunter
Milfhunter's schermafbeelding
Member
Geregistreerd: 22/09/07
iTrader: 1 (60%)
Berichten: 2.402
het zal wel de zondag zijn
Met citaat reageren
Oud 7 februari 2012, 10:06   #605 (permalink)  
Milfhunter is nu online Milfhunter
Milfhunter's schermafbeelding
Member
Geregistreerd: 22/09/07
iTrader: 1 (60%)
Berichten: 2.402
Voorzitter Friesche Elf Steden: Tocht kan ook op zondag - De Elfstedentocht - AD
Met citaat reageren
Oud 7 februari 2012, 10:18   #606 (permalink)  
glashelder is nu online glashelder
glashelder's schermafbeelding
Member
Geregistreerd: 13/08/10
Locatie: Brugge
iTrader: 2 (100%)
Berichten: 9.462
Ik heb er een topic voor aangemaakt: http://www.9lives.be/forum/sport/844...edentocht.html
Met citaat reageren
Oud 7 februari 2012, 10:19   #607 (permalink)  
demon326 is nu online demon326 Stuur een bericht via MSN naar demon326
demon326's schermafbeelding
Approved 9-lifer
Geregistreerd: 18/04/03
Locatie: Hasselt
iTrader: 13 (100%)
Berichten: 10.838
Weblogartikelen: 3
Het is bijna 12 uur en het vriest hier nog steeds -9
Met citaat reageren
Oud 7 februari 2012, 10:51   #608 (permalink)  
Milfhunter is nu online Milfhunter
Milfhunter's schermafbeelding
Member
Geregistreerd: 22/09/07
iTrader: 1 (60%)
Berichten: 2.402
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door glashelder Bekijk bericht
Ik heb er een topic voor aangemaakt: http://www.9lives.be/forum/sport/844...edentocht.html
Met citaat reageren
Oud 7 februari 2012, 12:18   #609 (permalink)  
RiskGhost is nu online RiskGhost Stuur een bericht via ICQ naar RiskGhost Stuur een bericht via Instant Messenger naar RiskGhost Stuur een bericht via MSN naar RiskGhost Stuur een bericht via Yahoo naar RiskGhost Stuur een bericht via Skype™ naar RiskGhost
Member
Geregistreerd:  8/04/07
Locatie: Oostkamp
iTrader: 2 (100%)
Berichten: 4.024
Hm, zie net op meteo dat voor de kust morgen sneeuwval voorspeld is...
Met citaat reageren
Oud 8 februari 2012, 20:06   #610 (permalink)  
Jack The Ripper is nu online Jack The Ripper
Jack The Ripper's schermafbeelding
Member
Geregistreerd:  2/08/02
Locatie: Ninove
Berichten: 2.236
-5,8°C, het kan weer een koude nacht worden. Opnieuw -10°C? Morgennamiddag een halve dag verlof om te gaan schaatsen.

Laatst gewijzigd door Jack The Ripper; 8 februari 2012 om 20:15
Met citaat reageren
Oud 8 februari 2012, 22:06   #611 (permalink)  
DGEN is offline DGEN
DGEN's schermafbeelding
Member
Geregistreerd:  1/04/03
Locatie: Nieuw Vennep
Berichten: 4.846
Heerlijk wel dit weer...
Iedere dag tijdens de lunch op het werk gaan schaatsen
Met citaat reageren
Oud 10 februari 2012, 00:51   #612 (permalink)  
Raffin_fcb_fan is nu online Raffin_fcb_fan
Raffin_fcb_fan's schermafbeelding
Member
Geregistreerd: 13/01/04
Locatie: ...
Berichten: 275
en de dooi schuift alweer een dagje op..
Met citaat reageren
Oud 10 februari 2012, 09:41   #613 (permalink)  
Jack The Ripper is nu online Jack The Ripper
Jack The Ripper's schermafbeelding
Member
Geregistreerd:  2/08/02
Locatie: Ninove
Berichten: 2.236
Zondag kan er dus wellicht geschaatst worden. Maandag is het gedaan met de droge kou. In de loop van volgende week vuil weer en dan lijkt de winter er uit te gaan stilaan.
Met citaat reageren
Oud 11 februari 2012, 16:59   #614 (permalink)  
Cephalus is offline Cephalus
Cephalus's schermafbeelding
Member
Geregistreerd: 21/12/11
Locatie: Zaventem
Berichten: 322
De winterliefhebbers zijn toch flink verwend geweest, alhoewel dit jaar vooral de ijs- en kouliefhebbers en veel minder de sneeuwliefhebbers. Vorige winter was dan wel weer ene voor sneeuwliefhebbers (aka winterse neerslag).

Waar vorig jaar ook een topjaar was voor liefhebbers van zomerse neerslag met prachtige en vooral veel onweders, hoop ik dat deze koudegolf ook gecompenseerd zal worden door een hittegolf dit jaar.

Liefst een hittegolf van minstens 2 weken, bij voorkeur tijdens Rock Werchter, met eind de 20°C aan de kust, ruim in de 30°C in het centrum en uitschieters met lokaal tot meer dan 40°C in de Kempen .

Ik hoop het echt, zou zo zalig zijn dat we dit nog eens mogen krijgen .
Met citaat reageren
Oud 11 februari 2012, 18:35   #615 (permalink)  
WeatherService is offline WeatherService
WeatherService's schermafbeelding
Member
Geregistreerd:  8/09/11
Locatie: Waregem
Berichten: 132
Het definitieve einde van de winter 2011-2012? Op dit moment is het nog steeds te vroeg om daarover te oordelen, omdat een kouder intermezzo in principe nog altijd mogelijk is tot midden maart. Daarnaast heeft een koud Europa ook het voordeel om de winter in onze streken een handje te helpen. Er hoeft immers maar één dag wind uit het oosten te waaien en we kunnen opnieuw een vorstdag optekenen.

Komende 24 uur: (lichte) sneeuw en dooi in de Benelux

De afgelopen week zal bij vele winterliefhebbers bijblijven als de week waarin de Elfstedentocht net niet kon doorgaan. IJsdiktes met waardes rond 7/8cm waren de grote boosdoener voor de 15e editie van de Elfstedentocht (zie ook vorige berichten op deze blog).

Er mag dan wel geen Elfstedentocht hebben plaatsgevonden, maar een dooi-aanval is misschien wel de enige zekerheid die menig winterliefhebber heeft. Aan het einde van een winterse periode brengt een storing uit het westen meestal zachtere, maritieme lucht richting het vasteland. Morgen wordt deze situatie in gereedheid gebracht door een warmtefront dat van over de Britse Eilanden afzakt naar de Lage Landen.


Warme sector morgennamiddag (cirkeltje)

Tussen 12:00 en 22:00 gaat het morgen vanuit het noordwesten dooien. Deze dooi gaat gepaard met een langzame stijging van de temperaturen op 1499 m (850 hPa) en een toenemende kans op neerslag. In eerste instantie is deze neerslag overal (lichte) sneeuw, maar algauw transformeert deze winterse neerslag richting motregen in het westen van België. De wegen kunnen tijdens deze sneeuwval en later in het westen door ijzel gevaarlijk glad worden door opvriezing! Het is de verwachting dat dit proces enkele uren (vooral in het centrale deel van België) kan aanhouden, zodat overlast waarschijnlijk is.


Periode met aanvriezende regen mogelijk (18:00)


Wat na de winterse neerslag?

Na de doortocht van deze (zwakke) winterse storing gaat het vanuit het noorden opnieuw uitklaren. Positief punt aan de gehele situatie is dat de temperatuur op 1499 m een flink stuk positiever is geworden zodat extreem lage minima (richting -10°C en lager) uitblijven. Doch blijft het op bruggen en viaducten in de nacht en de daaropvolgende ochtend opletten geblazen! Door uitstraling kan het wegdek opnieuw spiegelglad worden en is een zware ochtendspits niet uit te sluiten. Neem dus zeker vanaf morgenmiddag geen risico's in het verkeer en matig uw snelheid!

Hoe verloopt de winter 2011-2012 volgende week?


Op dit moment lijken de eerste drie dagen van de nieuwe werkweek licht winters te verlopen. Vooral ten oosten van Brussel is regelmatig (natte) sneeuw mogelijk en kan het in de nacht nog licht gaan vriezen (met gevaar voor rijm- en ijsplekken). Op het einde van volgende week komt een hogedrukgebied ten westen van de Azoren meer en meer richting het westen van Europa en wordt het geleidelijk aan iets zachter (5°C-8°C). De neerslag blijft dan voornamelijk in de Ardennen winters, maar elders is het 'winterliedje' tijdelijk uit.


Zonale (westelijke) stroming genereert hogere maxima (volgende weekend)


U kan dit bericht delen met andere mensen via Twitter of Facebook (zie opmaak bericht).

© WeatherService - weerbespreking / noodweer / Benelux (kaartjes: kmi, meteociel en wetter3.de)
© Actuele weersituatie | weerstation Waregem
__________________
Zomerverwachting 2012-2013 => http://www.weerstationwaregem.be
Met citaat reageren
Oud 11 februari 2012, 18:46   #616 (permalink)  
gilly is nu online gilly
gilly's schermafbeelding
Member
Geregistreerd: 22/01/05
Locatie: Aalst/Gent
iTrader: 8 (100%)
Berichten: 1.817
ik zou de winter toch niet afschrijven..
de kou zit diep en kan nu makkelijker terugkomen
Met citaat reageren
Oud 11 februari 2012, 21:16   #617 (permalink)  
Jack The Ripper is nu online Jack The Ripper
Jack The Ripper's schermafbeelding
Member
Geregistreerd:  2/08/02
Locatie: Ninove
Berichten: 2.236
Tot 20 februari gaan we toch geen structureel winterweer moeten verwachten , hoogstens een winterse bui of een nacht vorst als er opklaringen zijn maar dat zal het zijn, er komt een WC aan dus de kou wordt teruggeblazen naar waar hij vandaan komt.

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Cephalus Bekijk bericht
Waar vorig jaar ook een topjaar was voor liefhebbers van zomerse neerslag met prachtige en vooral veel onweders, hoop ik dat deze koudegolf ook gecompenseerd zal worden door een hittegolf dit jaar.

Liefst een hittegolf van minstens 2 weken, bij voorkeur tijdens Rock Werchter, met eind de 20°C aan de kust, ruim in de 30°C in het centrum en uitschieters met lokaal tot meer dan 40°C in de Kempen .
Laat het ons hopen dat het een goede zomer wordt dit jaar, want die van vorig jaar was weinig soeps. Hittegolf mag maar het moet dan wel met onweer worden gecompenseerd
Hadden we de kaarten van eind oktober/begin november gehad in de zomer dan hadden we een maand lang een hittegolf gehad.
Met citaat reageren
Oud 12 februari 2012, 19:32   #618 (permalink)  
Burrid is offline Burrid Stuur een bericht via MSN naar Burrid
Burrid's schermafbeelding
Member
Geregistreerd: 29/12/04
Locatie: Gent/Lede
iTrader: 14 (100%)
Berichten: 3.422
Hmm, morgen al dooien
Ik ga de winter wel missen..
Schaatsen op een groot meer is een unieke ervaring.
http://i42.tinypic.com/25r2dr9.jpg
Met citaat reageren
Oud 12 februari 2012, 23:15   #619 (permalink)  
gilly is nu online gilly
gilly's schermafbeelding
Member
Geregistreerd: 22/01/05
Locatie: Aalst/Gent
iTrader: 8 (100%)
Berichten: 1.817
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Burrid Bekijk bericht
Hmm, morgen al dooien
Ik ga de winter wel missen..
Schaatsen op een groot meer is een unieke ervaring.
http://i42.tinypic.com/25r2dr9.jpg
isda den donk?
Met citaat reageren
Oud 12 februari 2012, 23:20   #620 (permalink)  
Jack The Ripper is nu online Jack The Ripper
Jack The Ripper's schermafbeelding
Member
Geregistreerd:  2/08/02
Locatie: Ninove
Berichten: 2.236
Ik hoop dat de WC niet te lang duurt deze keer en dat we eind deze maand nog eens sneeuw krijgen. Daarna mag het dan snel lente worden.
Met citaat reageren
Reageren

Labels
benelux, weer, winter


Er zijn 1 actieve gebruikers die momenteel deze discussie bekijken (0 leden en 1 gasten)
 
Discussietools
Geef een waardering voor deze discussie
Geef een waardering voor deze discussie:

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Trackbacks are Aan
Pingbacks are Aan
Refbacks are Aan



Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 17:03.


Copyright © 2011 Telenet N.v. - Wedstrijdreglement - Algemene voorwaarden

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0