maar eigenlijk is drie kinderen = drie huizen?
of een grote villa?
Pas maar op dat die anonymous kerels u niet hacken, pedo's![]()
Damn een 2de is nog meer werk .... :-). Ik zou hem echt gewoon niet meer kunnen missen. Een nadeel vind ik wel dat ik me meer zaken aantrek wat er in de maatschappij gebeurt en dat ik veel gevoeliger geworden ben als ik in de media lees over misbruik, ongelukken, etc... met kinderen.
Dat hij veel zou kosten interesseert me eigenlijk niet. Hij is elke euro waard :-)
Allez, vanaf december zal ik niet veel meer kunnen sparen![]()
En de seks neemt ook sterk af. En vrije tijd.
Mijn nonkel en tante (jonge veertigers) zijn maar gewone werkmensen, en zij hebben een kast van een huis (volledig afbetaald), een sjieke wagen (in één keer gekocht), kasten vol merkkledij en een dikke spaarrekening. Regelmatig hoor ik mensen zich afvragen hoe dat allemaal kan (sommigen maken zelfs de opmerking dat het "louche zaakskes" zijn). Het antwoord is echter simpel: zij hebben geen kinderen! Een kind kost je gemiddeld minstens 300 euro per maand aan voeding, kledij, extra water/verwarming, schoolbenodigdheden,...). 300 x 12 x 18 = 64 800
En daar komt dan nog bij dat de meesten op hun 18 nog lang het huis niet verlaten, en dat op 18 vaak pas de échte kosten beginnen (hoger onderwijs, auto, kot,...). 5 jaar kot aan gemiddeld 250 per maand + 5 x zo'n 200 euro aan schoolboeken (minstens), 5 jaar voedsel, treinabonnement, aan zo'n 70 per maand = 5 x 12 x 250 + 5 x 200 + 5 x 12 x 70 = 20200.
64 800 + 20 200 = 85 000 euro MINSTENS. En dan ben ik nog verzorgingsmiddelen, dokter, kapper, tandarts, verzekering etc er vergeten bij te tellen. Op de lange duur kan dat idd oplopen naar de prijs van een simpel huis...
In China iets van een €25000 dacht ik![]()
Discussiëren over wel of geen kinderen krijgen kan je vanaf nu hier doen. Hier worden de (economische) kosten besproken.
Voor wat ik tot nu kan zeggen (dochtertje is bijna 6 maand):
kosten na +-6 maanden:
- geboorte: niks, hospitalisatie
- 5x kinesist: € 130
- pampers + natte doekjes: € 75 euro de maand? Kopen ineens nen hoop als er promoties zijn. Als ge wa uitkijkt hebde pampers aan 15 cent per stuk of goeikoper
- verzorgingsproducten: €25 per maand
wasmiddel - gaat idem snel vooruit
wasgel (voor de baby dus)
- eten: €80 per maand (nutrilon omneo 1. 1 pot per week @ 20 euro)
- eten: potjes groentepap/fruitpap: € 75 per maand
- kleren: moeilijk te zeggen. Hebben heel veel voor een spotprijsje kunnen kopen.
- waterrekening: Badjes verbruiken enorm veel water! Wij hadden een rekening van 60 euro per 3 maanden en moeten nu 120 euro bijleggen na onze meterstand te hebben doorgegeven.
- creche: 2 dagen in de week = 54 Euro = 216 Euro per maand.
kamer (bed, kast, commode en alles voor daarbij): €1000 (solden gekocht vorig jaar)
park: €750
relax: €50
luiertafel: babylijst
babyfoon: (babylijst)
wandelwagen: (babylijst)
maxi-cosi: (babylijst)
basis voor maxi-cosi: (babylijst)
andere zaken (flesjes, fopspeen, washandjes, tetradoeken,...): (babylijst)
- kindergeld: €88/maand
Al bij al hebben wij redelijk veel gekregen door de babylijst, maar een kind kost veel geld.
Gelukkig wordt dat terugbetaald dmv mooie momenten en glimlachjes!![]()
Ik verwacht in december mijn eerste kind.
De meeste dingen staan op de geboortelijst, en mijn schoonvader schikt al veel te kopen (de grootste bedragen op de geboortelijst wilt hij er af).
Zoals ik hier lees zijn het vooral de pampers die duur zijn...
Ben blij dat mijn vrouw ook een hospitalisatieverzekering heeft, ook al wat gespaard, anders zou de geboortepremie er al snel door zijn.
Voor het kindergeld moet ge het precies ook al niet doen
Uw park, kost dat niet wat veel geld?![]()
Een babybadje is max 14L (standaard babybadje gevuld met bademmer). En om de dag in bad gaan is voldoende (vaker is slecht voor de huid).
Dat is dus 7L/dag of 2555L per jaar. 2555L = 2.555m³
1m³ kost ongeveer €3.5, dus zit je aan hooguit €10 PER JAAR voor babybadjes.
€120 bijleggen (per jaar?) = 34.2m³ = 34200L water, dat zijn 2442 badjes of 3 badjes per dag.
Voor €120 kan je elke dag een babybadje van 100L vullen, dat zijn 10 grote emmers water.
Ik dacht net hetzelfde ... maar gezien de prijs van de kinderkamer zal het park ook wel van een deftig merk zijn, dus gok ik op zo'n 350 a 400 euro voor park alleen, en dan nog de nodige parkomranding, legger, speelboog, ... enzo erbij kan dat wel aan zo'n totaal plaatje komen.
met die waterrekening van Hanky scheelt toch iet ze
Wij hebben het voordeel dat ons water in het appartement gemeenschappelijk is met de boven en onder buren (blok van 3) en dat dat best zuinige (gierige) bejaarden zijn. Mogen die mee betalen voor ons extra water verbruik![]()
Op dit moment bekijken 1 gebruikers deze discussie. (0 leden en 1 gasten)