Dat is dus ook hetgeen ik hoorde. USD wisselen op plaatsen waar ze het zonder problemen en extra wisselkoersen aanvaarden en dan krijg je USD/Dongs terug. Met euro kan je nergens terecht en moet je altijd wisselkoers betalen. Ze kunnen er ook geen weg mee, dus belachelijk om dat geld in die economie te gebruiken. Feit is ook dat er met de USD een pak van de excursies en logementen zullen betaald worden.
Het enige alternatief buiten USD een deel cash meenemen, lijkt me om ter plaatse geld uit de muur te halen met maestro. Maar dan heb je alleen maar Dongs, zal je alleen maar Dongs terug krijgen en wat doe je daarmee als je er zou over hebben? Juist ja. Met USD kan je nog terugkomen eh.
@Android. Ik vertrek ook met dollars (niet genoeg voor de hele reis, zeker geen 1000) en haal ter plaatse ook 1x dongs af (voor kosten te drukken een 'groot' bedrag in 1x, nadat ik wat zicht heb op hoeveel het leven daar kost). Die moeten dan natuurlijk ook daar allemaal opgedaan worden of eventueel de overschot op de luchthaven wisselen tegen een vree slechte koers.
En USD kan je altijd nog in de komende jaren gebruiken, zeker als je regelmatig op reis gaat. Een bundel USD's thuis hebben is veel gemakkelijk dan allemaal kleine bundeltjes vreemd geld.
C'est ca. Vorig jaar had ik ook nog wat kleingeld over in Thailand. Misschien 200 Belgische Frank ofzo omgerekend. Dus heb ik gewoon daar nog iets gekocht om te eten op de luchthaven. Als je het moet wisselen naar EUR schiet er toch niet meer van over.
@Tsubasa: ik zal het ook zo doen hoor. Een groot deel van dat budget dat ik cash meeneem zal toch direct in "de pot van Joker" verdwijnen voor het betalen van de logies enz. Dan ben ik toch al safe van de betalingen ter plaatse en heb ik minder cash op zak.
Als je 6 maanden naar de US gaat is het niet de bedoeling veel cash mee te nemen. Misschien 100 of 200$ om de eerste kosten te dekken.
Veruit het meest interessantste is om een VISA (met limiet 2500 euro ofzo) mee te nemen die gekoppeld is aan je zichtrekening in België en dan zoveel mogelijk met VISA te betalen in de US (kan op zeer veel plaatsen gewoon).
Alle cash die je verder nodig hebt haal je daar uit de ATM met je Maestro functie (niet goedkoop natuurlijk, dus niet teveel doen).
Op dit moment bekijken 1 gebruikers deze discussie. (0 leden en 1 gasten)